Pytanie:
Usuwanie smaru silikonowego w sprayu z malowanego drewna wykończonego farbą na bazie wody
WhatEvil
2016-02-23 15:07:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robię okna i drzwi, a świetnym sposobem, aby upewnić się, że otwierają się i zamykają płynnie, jest użycie smaru silikonowego w sprayu na gumowe uszczelki. Chociaż smar silikonowy jest dobry do stosowania na pomalowanych powierzchniach, ma on wpływ na wszelkie przemalowania - farba nie przywiera do silikonu i powoduje „rybie oczy” lub „dziurki” w farbie.

Używamy wodorozcieńczalna, mikroporowata farba zewnętrzna. Zapytałem naszego dostawcę, a oni powiedzieli:

To trochę trudne, ponieważ nie chcemy używać żadnych rozpuszczalników do usuwania silikonu, ponieważ może to usunąć część wierzchu płaszcz też. Nie wspominamy o żadnym konkretnym produkcie w naszym poradniku konserwacji, ale zalecamy czyszczenie powierzchni ciepłą wodą z mydłem (bajkową) w celu usunięcia zanieczyszczeń środowiska gromadzących się w spoinach i na powierzchniach poziomych. Może to częściowo usunąć smar silikonowy, ale nadal może pozostawić ślady, które w przypadku ponownego pokrycia mogą powodować dziury po kołkach.

Czy ktoś ma dobre techniki usuwania silikonu? Myślę o poleceniu klientom czyszczenia wodą z mydłem, lekkim piaskiem, a następnie ponownym wyczyszczeniem. Czy to by to wystarczyło?

Oczywiście mógłbym przestać używać sprayu silikonowego, ale ten środek działa cuda na drzwiach itp., Więc idealnie bym znalazł rozwiązanie.

Jestem również otwarty na sugestie alternatywnych smarów, których mógłbym użyć, a które przyniosłyby to samo (nie niszczą lakieru lub gumy, ale są skuteczne), ale nie wpływają na farbę i / lub są łatwiejsze do czyszczenia całkowicie.

Edycja: Żeby być absolutnie czystym, na w pełni wykończoną stolarkę (farba na bazie wody) rozpylono smar silikonowy i chcę wiedzieć, jak najlepiej go wyczyścić podczas ponownego malowania (co jest wymagane co kilka lat jako operacja konserwacyjna).

To ciężka sytuacja. Silikon wypadnie z różnymi rozpuszczalnikami, możesz po prostu wypróbować kilka, aby zobaczyć, który usuwa silikon bez uszkodzenia farby. Aceton, etanol i propanol to dobre miejsca na rozpoczęcie ...
Podejrzewam, że dobre szorowanie ciepłą wodą z mydłem i padem brillo ogólnie załatwi sprawę. Zawsze możesz przeprowadzić kilka eksperymentów, aby zobaczyć, jak dobrze działa na próbkach testowych
Na istniejące projekty jest już za późno, ale polecam dokładne maskowanie _przed_ rozpylaniem dla przyszłych projektów. Dobra taśma malarska i stara gazeta powinny zapobiegać uderzaniu sprayu o drewno, wtedy nie trzeba martwić się o jego czyszczenie.
Dwa odpowiedzi:
Ast Pace
2016-03-31 01:47:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dow-Corning ma produkt, który wygląda na to, że powinien wykonać swoje zadanie Dow Corning 0S2 Silicone Cleaner and Surface Prep Solvent . który jest lotnym płynem metylosiloksanowym (VMS).

Jest to w zasadzie procedura polegająca na rozpylaniu i wycieraniu z dokładniejszymi instrukcjami dostępnymi w tej lokalizacji. Przy cenie 14 USD za puszkę ze sprayem wydaje się, że warto spróbować.

To trochę trudne, ponieważ nie chcemy używać żadnych rozpuszczalników do usuwania silikonu, może również usunąć część warstwy wierzchniej.

Wydaje się, że nie powinno to stanowić problemu, ponieważ powodem usunięcia silikonu jest nałożenie nowej warstwy farby.

Ljk2000
2016-04-01 02:48:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeprowadzeniu pewnych badań doszedłem do następujących wniosków. Ogień lub jakiś rodzaj ciepła powinien być w stanie usunąć ten materiał. To jedyna rzecz, jaką znalazłem. W przeciwnym razie może być konieczne użycie tych ostrych chemikaliów, ale nie chcesz tego robić, więc nie mam pojęcia, co w tej sprawie powiedzieć. A jeśli chodzi o użycie czegoś innego to spróbuję WD40. To nie ma w tym nic wspólnego i robi to samo (zakładając, że jestem na torze tak jak ty).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...