Pytanie:
Jaka jest definicja zielonego lasu?
Michael J. McLeod
2017-04-16 19:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widziałem, jak stolarze odnoszą się do „zielonego drewna”. Jestem nowy w obróbce drewna i próbuję coś zrobić sam. Czego dotyczy ten termin?

Dwa odpowiedzi:
bpedit
2017-04-16 21:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Zielone drewno” to drewno, które zostało niedawno ścięte / zebrane i jeszcze nie jest „suche”. Dobrze postarzone drewno będzie miało zawartość wilgoci w równowadze ze swoim otoczeniem, zakładając, że ma wystarczająco dużo czasu, aby się zrównoważyć, a wilgotność otoczenia nie zmienia się zbyt gwałtownie.

Wraz ze zmianą wilgotności w środowisku drewno wchłonie lub uwolnij wilgoć, aby się zrównoważyć. Robiąc to, będzie się rozszerzać lub kurczyć. W zależności od rodzaju drewna, orientacji słojów i wykończenia, które mogą powodować nierównomierne zmiany kształtu, drewno może się wypaczać w różnym stopniu.

Ekstremalne zjawisko w przypadku zielonego drewna jest to, że zawiera wodę który był obecny w komórkach z procesów życiowych. Utrata tej wody podczas wysychania drewna jest na ogół dużo większa niż typowe zmiany w „drewnie sezonowanym”. Przechodząc przez lokalny skład drewna, zobaczysz wiele przykładów wypaczonych, powiedzmy, 2 x 4s. Zwykle były one frezowane, gdy drewno było zielone, a wypaczanie pojawiało się, gdy drewno wysychało.

Idealnie byłoby, gdyby drewno zostało pocięte i pozostawione do wyschnięcia na powietrzu przed zmieleniem. Nieco mniej optymalną procedurą jest wtłaczanie suchego drewna do olbrzymich "pieców", pieców. Kiedy zobaczysz drewno oznaczone jako KD, to drewno zostało wysuszone w piecu.

Generalnie, aby uzyskać ładniejszą pracę, powinieneś poszukać drewna KD. Ponieważ stracił większość wody używanej do utrzymania go za życia, będziesz mógł wybierać deski, które nie uległy znacznemu wypaczeniu podczas tego największego okresu zmian. Drewno KD będzie kosztować więcej niż tarcica ze względu na proces suszenia.

Jeśli wykonujesz bardzo wymagającą pracę, taką jak tworzenie instrumentów muzycznych, będziesz chciał użyć dobrze starzonego drewna, które zostało dopuszczone do wysuszyć na powietrzu w odpowiednich warunkach.

Tylko jeden chwytak, MC jest w równowadze ze środowiskiem, a nie tym samym, co środowisko.
John Marting
2017-04-19 02:53:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powyższa definicja brzmi dla mnie bardzo dobrze. „Zielone drewno” to drewno, które zostało niedawno ścięte / zebrane i nie jest jeszcze „suche”.

bpedit również słusznie sugeruje, że najlepiej pozostawić drewno do wyschnięcia do odpowiedniego poziomu, aby uzyskać optymalne wyniki frezowania.

Chciałbym jednak dodać to zastrzeżenie.

Jeśli jesteś zainteresowany niektórymi rodzajami obróbki drewna narzędziami ręcznymi, takimi jak rzeźbienie łyżką lub struganie przedmiotów, znacznie łatwiej jest ciąć drewno, gdy jest zielone i wysuszyć je później.

Inne rodzaje obróbki drewna, takie jak toczenie misy lub być może używanie noża lub golenia na szprychy do cięcia wrzecion krzesła Windsor, są często przycinane do kształtu, gdy są zielone, i wykończone później po ustabilizowaniu drewna w suszarce stan.

Zasugeruj, aby dodać, że niektóre zielone prace, takie jak te, o których wspomniałeś, wykonują trochę pracy na drewnie, podczas gdy są zielone, z końcowymi etapami kształtowania wykonanymi po pozostawieniu elementu do wyschnięcia.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...