Pytanie:
Jaki jest kąt nachylenia haka na brzeszczocie?
rob
2015-07-16 11:11:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną ze specyfikacji wymienionych na ostrzach pił jest kąt haka . Co to oznacza i kiedy wybrałbyś jedną z nich?

Tylko mały margines, który może pomóc większej liczbie osób znaleźć to pytanie - „kąt haka”, jak go nazywasz, jest czasami nazywany (przynajmniej tutaj w Wielkiej Brytanii i wierzę w pozostałej części Europy) jako „kąt nachylenia”.
Jeden odpowiedź:
rob
2015-07-16 11:11:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kąt haka odnosi się do kąta, pod jakim zęby zaczepiają o cięty materiał. Wysoki lub dodatni kąt haczyka oznacza, że ​​najbardziej zewnętrzna końcówka każdego zęba będzie zaczepiać bardzo agresywnie, podczas gdy niski lub ujemny kąt haczyka powoduje, że każdy ząb przyjmuje mniej agresywny zgryz.

hook angle

( Źródło)

Jak wybrać ostrze na podstawie kąta haka?

Użyj ostrza z ujemnym kąt haka do narzędzi wykonujących cięcia wznoszące, takich jak piły z ramieniem promieniowym. Pilarka z ramieniem promieniowym jest trudniejsza do kontrolowania i będzie próbować ciąć szybciej niż chcesz, jeśli zainstalowana tarcza ma dodatni kąt natarcia. Ujemny kąt haka jest również przydatny do cięcia niektórych materiałów, takich jak metal, na piłce stołowej.

Użyj ostrza z dodatnim kątem haka, aby uzyskać szybsze, bardziej agresywne cięcia, takie jak zrywanie desek na piłce stołowej.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...